Groot tekort aan kamers door groei buitenlandse studenten
Door de snelle groei van het aantal buitenlandse studenten ontstaat een groot tekort aan studentenkamers. De vraag naar kamers komt in een toch al oververhitte kamermarkt. Huisvesters waarschuwen voor ‘een explosie van de vraag’.
Onderwijsinstellingen en studentenhuisvesters hebben een voorraad kamers speciaal voor buitenlandse studenten. Dat doen ze omdat het vanuit het buitenland extra moeilijk is een kamer te vinden en omdat buitenlanders niet kunnen uitwijken naar familie of vrienden.
Die voorraad is in veel steden op. De Stichting Studenten Huisvesting (SSH) heeft alle kamers in Utrecht, Rotterdam, Zwolle, Maastricht, Groningen en Tilburg vergeven. Dat ging volgens een woordvoerder veel sneller dan in voorgaande jaren. Ook Duwo, actief in Wageningen, Deventer, Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag en Delft, kan de buitenlandse studenten niet kwijt.
Opnieuw steeg het aantal buitenlandse studenten t.o.v. vorig jaar. Toen studeerden bijna 28.000 buitenlanders tijdelijk aan een hogeschool of universiteit. Ruim 81.000 studenten kwamen voor een volledige opleiding. Dat was al een groei van 8 procent ten opzichte van een jaar eerder, de hoogste ooit volgens internationaliseringsorganisatie Nuffic.
Bron: Trouw.nl, complete artikel
Andere nieuwsberichten
- 13-10-2021 Nieuws uit het onderwijs
- 13-10-2021 Te oud om te leren?
- 13-10-2021 Universiteiten doen aangifte van intimidatie
- 11-10-2021 Vrijheid van onderwijs is niet vrijblijvend,
- 11-10-2021 Twentse route vmbo-ers naar het hbo populair
- 11-10-2021 Scholen verantwoordelijk voor gezonde lunch
- 08-10-2021 Omscholen oplossing lerarentekort?
- 05-10-2021 Pabo-studenten enthousiast over specialisatie
Huizenga van der Brugge