Kinderen in Nederland starten laat met leren vreemde taal
Bijna de helft van de Nederlandse kinderen leert voor hun tiende levensjaar een tweede taal. Dat blijkt uit cijfers van Eurostat, het statistiekbureau van de Europese Unie. Andere Europese landen doen het veel beter.
42,9% van de Nederlandse kinderen leert dus vóór hun tiende een tweede taal en begint daar pas mee in groep 7 of 8. Ter vergelijking: landen als Luxemburg, Malta en Oostenrijk doen het met een score van 100% veel beter. Ook de Fransen (99,2%) en de Spanjaarden (99,4%) scoren veel hoger. '
Volgens Stefan Meershoek, onderzoeker bij het Nuffic, de organisatie die zich bezighoudt met internationalisering in het onderwijs, doen we het slecht omdat we laat beginnen: 'In Nederland is Engels pas verplicht in groep 7 van de basisschool. Kinderen zijn dan al tien jaar. Het is dan ook beter om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met een vreemde taal. 'Ze hebben minder accent en zijn onbevangener. Bovendien vinden jonge kinderen het heel leuk om een taal te leren,' legt Meershoek uit.
Toch wordt er gezegd dat Nederlanders over het algemeen goed Engels spreken. Dat komt volgens Meershoek omdat we het later inhalen. 'Het gaat niet alleen om het moment van starten, het gaat ook om de kwaliteit van het onderwijs. We doen het op de middelbare school weer wat beter dan het Europese gemiddelde.'
Bron: BNR.nl, complete artikel
Andere nieuwsberichten
- 13-10-2021 Nieuws uit het onderwijs
- 13-10-2021 Te oud om te leren?
- 13-10-2021 Universiteiten doen aangifte van intimidatie
- 11-10-2021 Vrijheid van onderwijs is niet vrijblijvend,
- 11-10-2021 Twentse route vmbo-ers naar het hbo populair
- 11-10-2021 Scholen verantwoordelijk voor gezonde lunch
- 08-10-2021 Omscholen oplossing lerarentekort?
- 05-10-2021 Pabo-studenten enthousiast over specialisatie
Huizenga van der Brugge