taalles1

Taallessen mbo niet uitdagend genoeg

De lessen Nederlands en Engels in het mbo bieden veel mbo-studenten niet genoeg uitdaging. Slechts 37% van de studenten vindt het vak Nederlands uitdagend.

 

Bij de Engelse lessen ligt het percentage met 31% nog lager, zo blijkt uit onderzoek van de Jongeren Organisatie Beroepsonderwijs (JOB). De belangenorganisatie deed onderzoek naar de taallessen en vroeg onder meer of mbo-studenten zich goed kunnen redden in het Engels en of docenten goed kunnen uitleggen. Ruim 1600 mbo-studenten vulden de vragenlijst in. JOB overhandigde de resultaten op 20 april 2017 aan demissionair minister Jet Bussemaker van Onderwijs. 

 

Uit het onderzoek komt naar voren dat de lessen niet altijd aansluiten op het niveau van de studenten. Vooral bij het vak Engels is dit het geval: 56% van de studenten vindt dat deze taallessen aansluiten op hun eigen niveau. De aansluiting op het beroep is vooral voor het vak Nederlands goed: 70% van de studenten vindt dat. Engels sluit minder goed aan bij het toekomstige beroep (56%).

 

Studenten vinden Nederlands en Engels zeer belangrijke vakken. 90% geeft dit aan voor het vak Nederlands en 97% voor Engels. Ook zegt 71% van de mbo’ers altijd naar de lessen te gaan. 

 

De cijfers die de studenten geven voor de lessen lopen uiteen. Ongeveer een kwart van de studenten geeft de lessen een onvoldoende, maar een net zo’n grote groep geeft een 8 of hoger. De mbo’ers zijn positief over de docenten Nederlands en Engels. Ongeveer 70% vindt dat hun docent goed kan uitleggen en bijna acht op de tien studenten vinden dat hun leraar Nederlands of Engels verstand heeft van zijn vak.

 

Wel wensen de mbo’ers meer persoonlijke begeleiding, nu vindt minder dan de helft dat ze voldoende begeleiding krijgen. JOB vraagt aan mbo-instellingen om docenten de ruimte te geven voor persoonlijke begeleiding. ‘Studenten kunnen dan op hun eigen niveau werken en daarin begeleid worden.’

Bron: AOB.nl

 






Andere nieuwsberichten